Відповідно до тендерної документації, крім УКРКАРТ, в конкурсі брали участь ПрАТ «Український процесінговий центр", ТОВ "Тас Лінк", ПАТ "Перший український міжнародний банк" (ПУМБ). Оскільки документи двох останніх учасників відхилили, до участі в аукціоні були допущені УКРКАРТ і "Український процесинговий центр". (interfax.com.ua)

 

Передбачувана вартість закупівлі становила 430 млн грн, таким чином, переможець запропонував ціну майже вдвічі меншу за стартову. Його конкурент виставив ціну 353,3 млн грн.

ТОВ "Тас Лінк" оскаржив цей конкурс в Антимонопольному комітеті України, проте скарга була залишена без розгляду у зв'язку з невідповідністю чинному законодавству.

"Це дуже вигідний контракт для державного провайдера фінансових послуг . Ми, компанія  УКРКАРТ, запускаємо повноцінну технологічну платформу, навчаємо фахівців і супроводжуємо контракт від «А» до «Я». Однак, якщо "Укрпошта "проведе тільки одну транзакцію, вона і оплатить вартість проекту як за одну транзакцію. Навіть незважаючи на такі жорсткі умови, ми вважаємо цей контракт для нас стратегічно важливим, а ціну в 50% від стартової - виправданою. Адже для нас це ще і реалізація стратегії поетапного переходу в "небанк" і на нові бізнес-пріоритети розвитку компанії ", - написав на офіційній сторінці  у Facebook Голова Правління УКРКАРТ Олександр Пранов.

На його думку, вартість угоди з ПАТ "Укрпошта" не повинна викликати здивувань, адже 214,35 млн грн на 5 років - це середньомісячний платіж в розмірі  більше ніж 3,5 млн грн. Але обсяг проведених операцій буде великим - майже 1,5 млрд штук, що у багато разів більше ніж, наприклад, обсяги одного з великих державних банків.

"У разі реалізації запланованих обсягів операцій з існуючими і залученими клієнтам, в поточному році ми очікуємо збільшення прибутковості компанії в 1,2 рази. У 2017 році ми вже підключили до обслуговування кілька нових перспективних банків, тому залучення такого великого клієнта як "Укрпошта "є абсолютно закономірним і зайвий раз підтверджує правильність обраної нами стратегії розвитку ", - резюмував Пранов.

Він також зауважив, що "Укрпошта" майже 10 років планувала запустити власний еквайринг, але це відкладалося як з технічних, так і політичних причин. «Державний оператор підписав дуже вигідний контракт, який вже в найближчі роки зробить Україну країною з пріоритетом безготівкових платежів ", - заявив Пранов.

Як відомо, державний "Ощадбанк" також веде переговори з "Укрпоштою" про розміщення POS-терміналів в її відділеннях. Але сторони поки що не дійшли згоди щодо розміру комісії. У самому держбанку заявили, що 5 тис терміналів, згідно середньоринкової вартості, обійдуться в 40 млн грн.

АТ "УКРКАРТ" створено в 1995 році 20 комерційними банками під патронатом Національного банку України. Спеціалізується в сфері банківського процесингу, обслуговування карткових платіжних систем і еквайрингу. Пріоритетними напрямками є підтримка інфраструктури, що забезпечує операції з картками «ПРОСТІР» (кол. НСМЕП), УкрКарт, VISA International і MasterCard Worldwide, а також надання послуг по реєстрації даних і адміністрування РРО для УКРІНФОРМ України.

На сьогоднішній день, кінцевими бенефіціарами компанії являються його Голова Наглядової ради Геннадій Поліщук та Руслан Астахов.

Статутний капітал компанії становить 124 млн грн.

ПАТ "Укрпошта", створене в рамках корпоратизації УДППЗ "Укрпошта", почало господарську діяльність з 1 березня 2017 року. "Укрпошта" входить в сферу управління Міністерства інфраструктури, є національним оператором поштового зв'язку України. Надає більше 50 видів послуг майже в 12 тис. відділень по всій країні. Штат підприємства налічує 76 тис. працівників, з яких 33 тис. - листоноші, 13 тис. - оператори поштового зв'язку.